Připoj se zde! Multikulti Challenge: Accepted

Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc.
Abraham Lincoln

Soutěž Multikulti Challenge Accepted!

Tato soutěž již bohužel skončila :(

Kdyby vás ale zajímaly práce, které studenti a studentky vytvořili, můžete se na ně přijít podívat během festivalu Týden lidských práv 12.12.2012 do Domu umění v Brně, kde proběhne vernisáž výstavy – čas ještě bude upřesněn. Od ledna si potom skrze tuto webovou stránku můžete výstavu objednat na svoji školu a my vám ji tam zdarma za cenu poštovného rádi zapůjčíme.

Informace o soutěži:

Studenti a studentky středních škol, kteří se zapojili do soutěže Multikulti Challenge: Accepted! měli možnost se na chvíli stát novináři, redaktory, fotografy, výzkumníky. Jejich společným cílem bylo popsat své pocity a názory na menšiny, migraci a spolužití různých etnických a národnostních skupin v místě svého bydliště. Na začátku všeho bylo víkendové školení, na kterém se soutěžící dozvěděli, jak takové studentské noviny či časpois vznikají, jak vypadá redakční práce. Také se pod vedením odborníků přesvědčili, že není jedno jak se o těchto citlivých tématech píše a naučili se používat různé stylistické i praktické nástroje, aby jejich články zůstaly čtivé, zajímavé, plné informací a přesto nebyly stereotypizující či xenofóbně laděné. V průběhu dalších tří měsíců měli čas na to, aby nově nabité vědomosti užili v praxi a vytvořili svůj vlastní výstup, se kterým se prezentovali  v soutěži. Spolu se svými spolužáky a spolužačkami tak vytvořili jednotlivé redakční týmy a vydali noviny, blog, projektu, povídku nebo časopis o tom, jak vypadá multikulturní prostředí v jejich vlastním regionu nebo městě.

Sotěž se odehrávala celkem ve dvou ročnících, do kterých se zapojilo na 11 soutěžních týmů z těchto krajů: Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Týmy měly možnost odborných konzultací s našim týmem, stejně jako tak i s odborníky kteří je školili a poté jejich práce hodnotili. Vítězné práce byly poté publikovány ve veřejných médiích, první ročník v Kulturních novnách a druhý ročník v brněnském deníku Rovnost. Další články poté byly publikovány v našem časopise Přes, který se zabývá  lidksoprávní tématikou a migrací.

Výstava

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt ESF

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.